Zpět do obchodu

Registrace

Zatajované příčiny bolestí zad 2. díl

Lidé pracují a mají bolesti zad. Dříve se ohýbali na poli a bolela je záda. Dnes spíše sedí před počítačem a bolí je záda. Nebo vykonávají činnosti, které zatím nezastane robot, konají opakovaně tytéž pohyby a bolí je záda. Proč? 

Zpomalené proudění tělních tekutin

Náš organismus je neustále v pohybu. V buňkách probíhají nad pomyšlení složité chemické děje, čile spolupracujeme s biliony našich symbiotických mikroorganismů a neustále tepe naše srdce a pohání krev, která teče složitým systémem potrubí. Prý v sobě máme tolik potrubí, že bychom s ním jeden a půlkrát omotali zeměkouli.

O proudění tepenné krve směrem k orgánům a návratu žilní krve, která se po vyčištění a okysličení v plících stává znovu tepennou krví, snad něco víme, ale existují i jiná proudění. V mezibuněčném prostoru jsou tekutiny, které přináší a odnáší buněčné suroviny a výrobky, část krve je filtrována a mění se v lymfu a k té se připojuje mezibuněčná tekutina atd … – prostě velmi složité procesy.

 

Páteř a bolesti zad

Naše páteř je velmi složitý útvar. Je to základní konstrukční složka naší kosterní soustavy a musí splnit mnoho funkcí. Proto je důležité, aby k našim obratlům doproudily potřebné látky a jiné aby se vracely zpátky. A to je v případě lymfy problém. Ona není hnána čerpadlem (srdcem), jako je hnána krev, její proudění pohání pohyb. Náš pohyb. A ten má být rozmanitý, aby zajistil proudění v celé složité potrubní síti.

Jednou z nejčastějších příčin bolestí zad u našich klientů je právě zpomalený nebo i zastavený průtok tělních tekutin a lymfy v oblasti zad a páteře. K obratlům se tak nedostane správná výživa, lymfa neodnese buněčný odpad a bolesti zad jsou na světě.

 

Řešení proudění tělních tekutin

Nejjednodušším způsobem, jak dostat výživu až k obratlům a zbavit se tak bolestí zad je rozproudit tělní tekutiny a lymfu. Nejlépe je rozproudíme pohybem. Základem je rozmanitý pohyb, nemusí být zátěžový ani rychlý, ale je důležité pohnout pokud možno každým svalem a kloubem.

Zkrátka i když sedíte na židli a hledíte na obrazovku, snažte se pohybovat – nemusí to být moc, ale nezůstávejte strnulí. Pokud zvolíte chůzi, nemusí být rychlá, ale měli byste chodit několikrát denně po alespoň 5 minutách. Stačí chůze na autobusovou zastávku o 2 zastávky dál než chodíte teď. Chůze je pro nás úplně přirozený pohyb a naše tělo je na něj dokonale přizpůsobeno. Po miliony let se člověk pohybuje chůzí a jako u každého pohybu i u chůze platí, že se organizmus chová co nejefektivněji.

Tedy tak, aby pohyb naše tělo co nejméně namáhal a unavoval. Důvod je zřejmý – abychom se mohli pohybovat co nejdéle, jak v horizontu jednodenního výletu, tak celého života. Pro tyto účely máme k dispozici dokonalý nástroj, lidské chodidlo. Mozek díky informacím od něj dokáže lépe nastavit celý pohybový aparát a přizpůsobit styl pohybu tak, abychom tělo zbytečně nezatěžovali.

Nebo můžete vyzkoušet jiný jednoduchý pohyb, například pomyslné šlapání do pedálů v lehu na zádeh, deset dřepů, prolézt celý byt po všech čtyřech. Nebo si můžete hrát s vnoučaty na kukačku a “vyskakovat” z hodin. Je lepší pohybovat se několikrát denně šetrně, než se 1x denně ničit intenzivním cvičením.

 

Spina - páteřUrychlení proudění

A s rozprouděním tělních tekutin nám samozřejmě může pomoci i příroda. Ukázala nám, jak upravit určité byliny tak, aby lymfu i tělní tekutiny rozproudily velmi dobře. Z bylin jsme připravili speciální bylinný extrakt a na trhu ho najdete pod názvem Spina. Více informací o Spině zjistíte zde.

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů mne můžete kontaktovat.

Libor Bednařík
www.viae.cz

Zpět do obchodu